Manager Vanzari - Valcea

Monday, February 20, 2012

COMPANIA: VEL PITAR

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare finalizate; cursurile de specializare in domeniul vanzarilor reprezinta un avantaj;
- Experienta de minimum 2 ani in domeniul vanzarilor (FMCG);
Permis auto, categoria B;
- Persoana cu bune abilitati de planificare, organizare, coordonare si managementul oamenilor;
- Bun negociator, orientat catre rezultate;
- Aptitudini de comunicare - Spirit organizatoric
- Munca in echipa
- Echilibru emotional

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Formularea si implementarea strategiilor de vanzari pentru a penetra pietele noi sau deja existente;
- Culegerea informatiilor despre piata
- Conducerea negocierilor cu privire la conditiile de livrare, plata, etc in limitele planului de business si a competentelor;
- Analizarea mediului de afaceri local si stabilirea strategiilor de vanzare;
- Monitorizarea indeplinirii obiectivelor de vanzari ale firmei si alocarea resurselor necesare atingerii acestora;
- Elaborarea planurilor de actiune cu privire la vanzari;
- Evaluarea performanetelor echipei de vanzari, reprezentand firma in relatiile cu tertii;
- Stabilirea obiectivelor pe fiecare segment de clienti si agenti vanzari;
- Mentinerea relatiilor directe cu principalii clienti;

DESCRIEREA COMPANIEI:

Grupul Vel Pitar este unul dintre cei mai importanti angajatori din Romania, avand peste 4600 de angajati. Vel Pitar incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala. Angajatii nostri au sanse egale de promovare, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in cadrul companiilor din grupul Vel Pitar.
Grupul Vel Pitar pretuieste si dezvolta un sistem de crestere a nivelului de pregatire profesionala si morala a angajatilor sai, pentru a putea desfasura pe termen lung o activitate benefica pentru angajatii, actionarii si clientii sai, pe care ii respecta si carora doreste sa le satisfaca asteptarile" Oferim sanse egale de promovare tuturor angajatilor nostri, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in Vel Pitar.

Detalii aici http://en.ejobs.ro/user/locuri-de-munca/manager-vanzari-valcea/506214